Ile kosztuje reklama w Internecie?

W dzisiejszych czasach reklama w Internecie jest dla większości firm czy specjalistów koniecznością. Od pewnego czasu jest to medium o największym udziale w rynku reklamowym. Przez lata wiodąca prym telewizja spadła już na drugie miejsce, radio, gazety czy reklama zewnętrzna są daleko w tyle. Największą zaletą reklamy w Internecie jest właśnie to, że możemy ją najłatwiej dostosować do naszego budżetu. Czyli reklama w Internecie kosztuje tyle, ile chcemy, aby kosztowała. Nie da się nakręcić i wyemitować reklamy telewizyjnej poniżej pewnego budżetu. Reklama w Internecie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, może też oczywiście kosztować miliony. Dowiedz się, od czego to zależy.

Pozycjonowanie strony w Internecie

Jeżeli nasza strona internetowa ma być często odwiedzana, musi pojawiać się odpowiednio wysoko w wynikach wyszukiwania rynkowego potentata, czyli w Google. Pozycjonowanie strony to dość złożona sprawa na którą składa się wiele elementów takich jak treści na stronie, optymalizacja strony, odpowiednia jej struktura czy też liczba linków zewnętrznych do niej kierujących. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko to zostanie zrobione sprawnie i przede wszystkim skutecznie najlepiej jest skorzystać z oferty profesjonalnej firmy SEO, tak jak od wielu miesięcy robi to firma TEL-INF czy producent okien Fintecnic. Oferty pozycjonowania zaczynają się już od kilkuset złotych, a górny limit jest wręcz nieograniczony. Wszystko zależy od kilku czynników:

  • Konkurencyjność danego rynku – im bardziej konkurencyjna branża, tym trudniej znaleźć się na pierwszej stronie    wyszukiwarki, a tym samym wzrasta koszt reklamy.
             
  • Wielkość strony internetowej – strona z jednym blogiem czy na przykład sklep z 50 tysiącami produktów. To ile pracy jest włożone w pozycjonowanie, również wpływa na cenę.
             
  • Jakość strony internetowej – strony często wymagają mniejszych lub większych poprawek, aby lepiej się pozycjonowały.
             
  • Liczba fraz kluczowych – im więcej fraz tym oczywiście koszt będzie większy.

Płatne reklamy w popularnych serwisach

Najbardziej popularnym systemem płatnych reklam jest Google Ads. Najczęściej wybieraną formą reklamy są tutaj linki sponsorowane wyświetlana razem z wynikami wyszukiwania. Koszt obsługi miesięcznej kampanii może wynieść od niecałego tysiąca do 10 tysięcy złotych.

W przypadku Facebook Ads reklama jest trochę tańsza i mamy możliwość kierowania jej do zawężonych grup docelowych czy to regionalnych, wiekowych czy związanych z zainteresowaniami.

Jeżeli zależy nam na dotarciu do grupy fachowców z danej branży możemy skorzystać z LinkedIn Ads. Tutaj reklama z pewnością trafi tylko do osób potencjalnie zainteresowanych twoją usługą czy towarem.

Inne formy reklamy Internetowej

Reklama w Internecie może przyjmować bardzo różne formy. Do najczęściej stosowanych należą: reklamy wideo na YouTube, płatny mailing, artykuły sponsorowane, marketing szeptany czy współpraca z konkretnymi blogerami. Metody te mogą być bardzo skuteczne, jeśli są prawidłowo stosowane. Należy jednak pamiętać, że niektóre z nich są droższe od innych. Cena zależy od kilku czynników, takich jak liczba wyświetleń, które chcesz osiągnąć i ile kliknięć chcesz uzyskać z tych reklam.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email